Fotochrominiai lęšiai – tai technologiniu požiūriu pažangiausias produktas, kuris skirtas reikliausiems klientams. Naujausia šių lęšių karta pasižymi dideliu fotochrominio proceso greičiu. Jie užtamsėja vos per 30 sekundžių, o patalpoje pašviesėja per keletą minučių ir atrodo kaip skaidrūs korekciniai akiniai.

         Jūsų akys yra jautrios ir norisi prisimerkti vasaros šviesos spinduliams ar žiemą, kai nuo balto sniego atsispindėję saulės spinduliai patenka į akis? Tada jūs puolate nusiimti korekcinius akinius ir užsidėti saulės akinius, bet iškyla problema – jūs blogai matote. Atrodo nėra išeities, bet jums gali padėti būtent fotochrominiai lęšiai. Šie lęšiai ypatingi tuo, kad jie patamsėja esant saulėje ir pašviesėja būnant patalpoje. Tai puiki išeitis tiems žmonėms, kuriems yra reikalingi korekciniai akiniai ir kurie yra  jautrūs tiesioginės saulės spinduliams, nes  fotochromas apsaugo akis nuo ryškios šviesos ir ultravioletinių spindulių.

Patamsėję fotochrominiai lęšiai gerai sugeria ultravioletinius spindulius, taip apsaugodami akis. Greičiausiai tamsėjimo reakcija vyksta esant dideliam ultravioletinių spindulių (UV) kiekiui ir žemai temperatūrai. Todėl žiemą fotochrominiai lęšiai gali būti 20-30% tamsesni nei vasarą.

Fotochrominiai lęšiai būna mineraliniai ir plastikiniai. Pastarieji pasižymi tuo, kad yra labai lengvi ir nedūžtantys. Galima rinktis iš rudo ir pilko fotochromo. Kadangi tik maža dalis ultravioletinės spinduliuotės praeina per stiklą ir lęšiai nepilnai patamsėja, įprasti fotochrominiai lęšiai netinka vairavimui. Vairuotojams siūloma rinktis fotochrominius lęšius, kurie reaguoja į UV spindulius už automobilio stiklo.

fotochrominiai_large

 

Fotochrominių lęšių privalumai:

  • apsaugo akis nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių;
  • ryškios šviesos;
  • akių ašarojimo;
  • tinkami po kataraktos operacijos.

Straipsnio autorius: UAB “Optometrijos centras” optometrininkas Mindaugas Remeika