Iš kur ir kada atsirado kontaktiniai lęšiai?

kada-atsirado-kontaktiniai-lesiaiKontaktiniai lęšiai kasdien padeda milijonams žmonių, turinčių regos problemų, tačiau daugelis nė nesusimąsto, kaip apsirado ši alternatyva sunkiems ir dažnai nepatogiems akinių rėmeliams.

Idėja priemones regai stiprinti dėti ant akies obuolio kilo genijui Leonardui da Vinči dar 1508 metais, kurią jis aptarė savo veikale „Codex of the eye, Manual D“. Žinoma, dėl technologinių galimybių ribotumo, šios idėjos nepavyko įgyvendinti ne tik jam, tačiau laukti teko dar daugiau kaip tris šimtus metų. 1888 metais Adolfas Fick’as pirmasis pagaliau sėkmingai pritaikė kontaktinius lęšius, tačiau jie buvo gaminami iš rudo stiklo, taigi nepasižymėjo puikiomis savybėmis, o akyje buvo galima juos laikyti tik porą valandų.

Minkšti ir patogūs kontaktiniai lęšiai buvo išrasti čekų chemiko Oto Wichterle’o bei jo padėjėjo Drahoslavo Limo. Būtent šių vyrukų dėka kiekvieną dieną lęšius nešioja daugiau kaip 130 milijonų žmonių, o retkarčiais užsidedančių yra dar daugiau.

Kodėl kontaktiniai lęšiai?

  • Kontaktinės linzės yra kur kas patogesnis regos korekcijos būdas, nei akiniai, nes nevaržo judesių, nekelia pavojaus sportuojant bei nepalieka žymių.
  • Galima rinktis iš begalės spalvų ir atspalvių kontaktinių lęšių, taip paryškinant savo natūralią akių spalvą arba ją pakeisti kardinaliai.
  • Kontaktinių lęšių nereikia derinti prie aprangos stiliaus.
  • Kontaktiniai lęšiai leidžia jaustis natūraliai ir atsikratyti silpnaregystės komplekso.
  • Kontaktinių lęšių priežiūra nereikalauja daug laiko.