Saulės akiniai su poliarizuotais akinių lęšiais ne tik užtikrina 100 proc. ultravioletinių spindulių apsaugą, bet pagerina vaizdo kontrastą ir ryškumą. Poliarizuoti lęšiai sumažina blizgėjimą, išryškina detales, padidina vaizdo gilumą, paryškiną spalvų kontrastą.

Paprasti akiniai nuo saulės saugo nuo žalingų saulės spindulių, sulaiko ryškią saulės šviesą, tačiau ir pritemdo vaizdą.

Poliarizuoti akinių lęšiai ypač rekomenduojami:

  • žvejams;
  • iškylautojams gamtoje prie vandens, sniego;
  • žiemos sporto mėgėjams;
  • ypatingai tinka vairuotojams.

Mus supantį pasaulį matome dėl vertikaliai nuo objektų atsispindinčios šviesos. Tačiau saulės šviesa atsispindi ne tik nuo vertikalių, bet ir nuo horizontalių paviršių, kaip vanduo, sniegas, kelias, ir sukelia akinantį spindėjimą. Žmogui pradeda skaudėti akis, jos ašaroja, jaučiamas diskomfortas, matymas tampa neryškus.

Poliarizuoti akinių lęšiai praleidžia tik vertikalią naudingą šviesą. Vaizdą matome be atspindžių su natūraliomis spalvomis, kontrastais. Šie akinių lęšiai taip pat gali būti ir su dioptrijomis.

Poliarizuoti akinių lęšiai montuojami tik į pilną rėmą. Jie sudaryti iš dviejų ypatingai plonų lęšių, tarp kurių yra įtvirtinta plona plėvelė, kuri yra visiškai nematoma. Ši plėvelė blokuoja atspindžių šviesą ir ji nepatenka į akies tinklainę. Poliarizuoti akinių lęšiai sukurti taip, kad filtruotų blizgėjimą. Tokiu būdu sukurdami ryškų matymą.

Poliarizuoti akinių lęšiai blokuoja ne tik atspindžius, bet ir pavojingus UV spindulius, todėl su jais ne tik apsaugosite akis nuo žalingų saulės spindulių, bet bus žymiai ryškesnis vaizdas, nei su paprastais saulės akiniais.

Straipsnio autorė: UAB “Optometrijos centras” optometrininkė Viktorija Kunickaitė