Apie saulės akinius

Apie saulės akinius 2018-04-22T15:14:21+00:00

Saulės akiniai yra vienas iš pagrindinių aksesuarų, padedančių greitai atnaujinti savo įvaizdį, pagyvinti stilių bei nuolat atrodyti madingai. Vis dėlto, žavintis nauja saulės akinių kolekcija vertėtų nepamiršti, jog svarbiausia akinių nuo saulės funkcija – neleisti saulės šviesai pakenkti akims.

Norint įsigyti kokybiškus saulės akinius svarbu patikrinti ar jie turi UVA ir UVB spindulius sulaikantį filtrą. Akinius nuo saulės patartina rinktis optikos salonuose, kur gausu madingų saulės akinių. Optometrijos centre nuolatos pristatomos naujos saulės akinių kolekcijos, todėl apsilankę pas mus būsite tikri, jog nusipirkote net tik stilingą, tačiau kokybišką bei sertifikuotą prekę.

Didesnis pavojus akims kyla tuomet, kai yra dėvimi nekokybiški akiniai, t. y. be apsauginės dangos.  Jei saulės akinių lęšiai tik tamsinti ir neaprūpinti tinkama apsauga nuo UV spindulių, juos užsidėjus vyzdys reaguoja į prietemą, išsiplečia ir taip suteikiama galimybė žalingiems saulės spinduliams patekti į akį. Nešiojant prastos kokybės ir UV apsaugos neturinčius akinius, akims galima pakenkti dar labiau nei iš viso nedėvint saulės akinių.

Akiniai nuo saulės gaminami įvairių spalvų bei įvairaus tamsumo. Nors apsauga ir nepriklauso nuo lęšių spalvos, pastaroji yra svarbi renkantis akinius. Spalvos pasirinkimas priklauso nuo asmeninio skonio  ir jaučiamo komforto, kada yra žvelgiama į aplinką pro akinių lęšius. Natūraliausios spalvos – ruda bei pilka. Kitų spalvų lęšiai galimi kaip įvaizdžio dalis, tačiau jie gali keisti spalvų juslę ir nerekomenduojami vairuotojams (vairuotajams tinkami lęšiai – Enroute). Pagal saulės akinių lęšio tamsumą (t.y. kiek jie absorbuoja ir praleidžia matomos šviesos), akiniai skiriami į penkias kategorijas:

Filtro kategorija Spalvos intensyvumas Šviesos absorbcija
0 Labai šviesi Iki 20%
1 Šviesi 20-57%
2 Vidutinė 57-82%
3 Tamsi 82-92%
4 Labai tamsi 92-97%

 

0-1 kategorijos akinius galima nešioti kosmetiniais tikslais, apsiniaukusią dieną, esant specifiniams poreikiams, kai saulės intensyvumas mažas. Populiariausi yra apie 80%  šviesą absorbuojantys, t.y. 2-3 kategorijos,  lęšiai, jie pakankamai saugo akis nuo šviesos esant įprastam saulėtumui, su jais galima vairuoti dieną. 4 kategorijos akiniai skirti labai dideliam saulės šviesos intensyvumui pavyzdžiui esant kalnuose, su jais nepatartina vairuoti.

Ant saulės lęšių be UV spindulius sulaikančios dangos gali būti dedamos papildomos dangos: poliarizuota danga, antirefleksinė danga, mėlynojo spektro spindulius absorbuojanti danga.

Vieni iš kokybiškiausių saulės lęšių šiandieninėje rinkoje yra poliarizuoti. Nešiojant saulės akinius su šiais lęšiais galima matyti ryškų ir kontrastingą vaizdą be jokio blizgesio. Šie lęšiai nepraleidžia šviesos atspindžių nuo horizontaliųjų paviršių (šlapios kelio dangos, vandens, sniego, ledo). Saulės akiniai su poliarizuotais lęšiais rekomenduojami: automobilių vairuotojams, eksremalaus sporto mėgėjams, žmonėms, kurie dažnai laiką leidžia gamtoje ir tiems, kurie daug ir aktyviai ilsisi lauke.

Akių apsaugojimas akiniais nuo saulės turėtų tapti kiekvieno iš mūsų natūraliu įpročiu. Ypač svarbu apsaugoti vaikų akis, kadangi jie atvirose erdvėse ir lauke praleidžia ženkliai daugiau laiko. Vaikų akys ypatingai jautrios ultravioletinių spindulių poveikiui, kadangi viduje esantys jauni akies lęšiai yra mažiau pajėgūs filtruoti  didelės energijos turinčius spindulius. Ilgai būnant saulėje, ultravioletiniai spinduliai gali pažeisti akies rageną, lęšiuką, tinklainę, t. y. tas akies sudėtines dalis, kurios nulemia regėjimą.

Optometrijos centro optikose esantis didelis saulės akinių pasirinkimas bei naujos saulės akinių kolekcijos  nudžiugins kiekvieną klientą. Tikime, jog atrasite saulės akinius, atitinančius Jūsų poreikius. Kokybiškų ir stilingų saulės akinių pasirinkimas prasideda tik nuo 9,99 eur. Naujausias mados tendencijas diktuoja garsių saulės akinių dizainerių kolekcijos.

Straipsnio autorė: Optometrijos centro optometrininkė Vaida Valinskaitė