Ką daryti, kad akiniai nerasotų užsidėjus apsauginę kaukę?

 

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes yra būtina. Tačiau šioje vietoje, nešiojantys regėjimą koreguojančius arba saulės akinius su kiekvienu oro įkvėpimu susiduria su dar viena problema – rasojančiais akiniais. Nors tai nėra pagrindinė problema, ji gana erzinanti.

Kvėpuojant, drėgnas ir karštas oras susikaupęs kaukės viduje patenka ant santykinai vėsių akinių lęšių. Temperatūrų pokytis sukelia rasojimą. Dalinamės su jumis kaip sumažinti šią problemą nors šiek tiek:

  • Plaukite akinių lęšius su vandeniu ir muilu

Kaip ir jūsų rankoms, taip ir akiniams reikia šiek tiek meilės iš muilo ir vandens. Anglijoje atliktuose tyrimuose, kuriuose nagrinėjo šią problemą dėl chirurgų nešiojančių korekcinius akinius, nustatyta, kad nuplovus akinių lęšius su muilu ir vandeniu prieš užsidedant apsauginę kaukę, padeda sumažinti akinių rasojimą.

  • Naudokite apsaugines kaukes su nosies spaustukais

Medicininės kaukės dažniausiai turi vielutes, kuriomis užspaudžiamas tarpas tarp oro ir odos. Taip susikaupęs šiltas oras negali patekti į išorę ir ant jūsų akinių lęšių.

Gamindamiesi apsaugines kaukes namuose derėtų pagalvoti apie tokios vielutės panaudojimą. Tai galėtų būti pvz.: popieriaus savaržėlė arba plaukų segtukai (angl. Bobby pins).

  • Užlenkite apsauginės kaukės viršų

Tai dar vienas būdas sumažinti akinių rasojimą. Sulenkite apsauginės kaukės viršų į vidų, tai sukurs šiek tiek papildomos erdvės susikaupusiam šiltam orui ir jis nekeliaus tiesiai ant jūsų akinių lęšių. Žinoma, toks sulenkimas sumažina kaukės dydį, todėl turite būti tikri, kad sulenkus apsauginę kaukę dar liks vietos uždengti jūsų nosį ir burną.

  • Naudokite specialų anti-fog purškiklį

Anti-fog purškikliai veikia panašiai kaip prieš tai minėtas muilas ir vanduo, neleisdamas susidariusiam kondensatui patekti ant akinių lęšių. Tai turbūt patogiausias pasirinkimas norint sumažinti akinių rasojimą. Anti-fog purškiklį galite įsigyti čia. 

 

Būkite saugūs!

2020-04-21T13:35:05+00:00
Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.