Akiniai darbui kompiuteriu vaikams

Ar verta pasirūpinti Blue Control akiniais jūsų vaikui?

Stengdamiesi sumažinti laiką, kurį vaikas praleidžia prie kompiuterių, televizorių, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, tikrai padedame apriboti mėlynos šviesos keinksmingą poveikį vaiko akims. Tai sprendimas, užtikrinantis, kad jūsų vaikas dažnai darytų pertraukėles ir ribotų šį laiką. Tačiau šiomis dienomis, tai nėra lengva įgyvendinti.

Skaitmeniniai įrenginiai nėra tik prabanga, tai tampa būtinybe. Šie prietaisai naudojami švietimo tikslais ir tampa vis didesne vaiko gyvenimo dalimi. Todėl ne visada įmanoma apriboti vaiko laiką praleidžiamą prie skaitmeninių prietaisų, skleidžiančių mėlyną šviesą.

 

Kaip mėlyna šviesa kenkia akims?

Žmogaus akis yra neįtikėtinai gerai filtruojanti daugelį matomų ir nematomų šviesos spindulių, su kuriais ji susiduria kasdien. Tačiau skirtingai nuo daugumos šviesos spindulių, patenkančių į mūsų akis, mėlyna šviesa lengvai prasiskverbia per rageną ir lęšiuką pasiekdama tinklainę. Ši šviesa pavojingiausia akies tinklainei.

Akių įtampa.

Dėl trumpo bangos ilgio ir didelės energijos, mėlyna šviesa išsisklaido lengviau nei kita matoma šviesa. Dėl šios priežasties vaiko akys sunkiau sutelkia dėmesį, o tai sukelia akių įtampą.

Galimi simptomai: išsilieję vaizdas, sunkumas sutelkti dėmesį, galvos skausmai, sausos ir sudirgusios akys.

Sunkumai užmigti.

Mėlyna šviesa kenkia miego ciklui. Skaitmeninių prietaisų naudojimas porą valandų prieš miegą gali slopinti melatonino gamybą organizme ir atitolinti gilų miegą.

Miegas yra gyvybiškai svarbus augantiems vaikams, o mėlynos šviesos poveikis gali pakenkt galimybei tinkamai ir ramiai pailsėti.

Akių ligos.

Vaikų akys, veikiamos mėlynos šviesos, ypač kol akis dar tik vystosi, turi didesnę riziką patirti geltonosios dėmės degeneraciją, glaukomą ar tinklainės degeneracines ligas (vyresniame amžiuje šios ligos pasireiškia – vėliau). Pažeistos tinklainės ląstelės ir geltonosios dėmės pigmentas gali sukelti regos sutrikimus.

Vis dėlto yra gerų žinių jums ir jūsų vaikams! Yra sprendimų, kurie gali padėti apsaugoti jūsų vaiko regėjimą nuo žalingo mėlynos šviesos poveikio – tai Blue Control akiniai. Šie lęšiai specialiai sukurti blokuoti skaitmeninių prietaisų skleidžiamą mėlyną šviesą.

Akinius darbui kompiuteriu vaikams rasite čia

2020-09-24T15:05:41+00:00