Akių patikros įranga

Akių patikros įranga 2021-04-13T16:28:53+00:00

Optometrijos centras daug investuoja į darbuotojų mokymus ir naujausią profesionalią įrangą, todėl mūsų klientams galime užtikrinti tikslų ištyrimą ir detalią diagnostiką. Dauguma prietaisų yra Nidek ir Topcon gamintojų ir nuolat atnaujinami. Besidomintiems technine optometrine ir oftalmologine puse čia norime smulkiau išdėstyti, kokie specialistai, su kokia įrangą ir kokiu tikslu dirba.

Konsultantai visose mūsų optikose naudoja:

 • skaitmeninius dioptrimetrus, kuriais matuojamas akinių lęšių stiprumas;
 • skaitmeninius pupilometrus, kuriais išmatuojame tikslų tarpvyzdinį atstumą;
 • HOYA visuReal Master sistema, kuriais išmatuojama vyzdžio centro padėtis ir akinių lęšių pozicija konkrečiame išsirinktame akinių rėmelyje.

 

Optometrininkai regėjimą tiria:

 • autorefraktometrais, kuriais nustato akies optikos būklę;
 • foropteriais ir projektoriais, su kuriais tiksliai parenka akinių lęšius ar kontaktinius lęšius.

 

Gydytojai oftalmologai akių būklei įvertinti ir ligoms diagnozuoti naudoja:

 • autorefraktometrus, kuriais nustato akies optikos būklę;
 • foropterius ir projektorius, kuriais tiksliai parenka akinių lęšius ar kontaktinius lęšius;
 • plyšines lempas, kuriomis apžiūrimas akių paviršius ir akių dugnas;
 • bekontaktinius tonometrus akių spaudimui matuoti;
 • akių dugno kamerą akių dugno fotografavimui;
 • akies optinius koherentinius tomografus, kuriais ištiriami 3D tinklainės ir akies nervo struktūros gilieji sliuoksniai, svarbūs glaukomai, geltonosios dėmės degeneracijai;
 • Plusoptix refraktometrus, kūdikių ir mažų vaikų refrakcijos tyrimui;
 • akių perimetrus, akipločiui įvertinti;
 • akių biometrus, kuriais matuojamas akies obuolio ilgis, individualiam trumparegystės progresavimui stebėti.

 

Skaitykite plačiau apie kiekvieną iš paminėtų prietaisų:

 

Nidek autorefraktometrai yra vieni intensyviausiai naudojamų prietaisų visose mūsų optikose. Jais tiksliai ištiriame akies optikos būklę (akies refrakciją, regėjimo aštrumą).

Objektyvus matavimas atliekamas, kai sutelkiate dėmesį ir žvilgsnį į taikinį, judantį ekrane iš tolumos artyn. 3D žvilgsnio sekimas ir automatinis fotografavimas suteikia greitesnius, paprastesnius ir tikslesnius matavimus. Autorefraktometru optometrininkas ar gydytojas oftalmologas nustato tikslias trumparegystės, toliaregystės, astigmatizmo dioptrijas.

Remdamiesi autorefraktometro duomenimis su Nidek foropteriu specialistai gali tiksliai parinkti akinių ar kontaktinius lęšius. Modernūs foropteriai pakeitė ankstesnį būdą, kai specialistas uždėdavo rėmelį ir keisdavo stikliukus ranka. Foropteris sklandžiai, tyliai, patikimai ir patogiai keičia lęšius, jų ašis ir padeda atlikti tikslius regėjimo testus su reikiamais koreguojančiais, spalvotais ar poliarizuotais lęšiais. Tad patikros metu jausitės ypač komfortiškai.

Foropteris padeda išsiaiškinti akių nukrypimo, abiakio regėjimo būklę, žvairumo pobūdį bei parinkti tikslią artumo korekciją. Tyrimo programą galima lengvai pasirinkti arba pritaikyti individualiems poreikiams. Daugelio aparate esančių testų dėka, korekcija parenkama daug tiksliau, individualiau.

Kartu su foropteriais visose Optometrijos centro optikose yra naudojami Nidek projektoriai. Projektoriais daug subtiliau negu senosiomis regėjimo lentelėmis atliekami regos testai. Projektorių skleidžiamas LED foninis apšvietimas sukuria ryškesnį, nuoseklesnį aukštos raiškos vaizdą,  testams naudojami spalvoti ir poliarizuoti filtrai.

Nustatant regėjimo aštrumą projektorius rodo specialius ženklus (raides, linijas, simbolius) ant ekrano, į kuriuos žiūrėdami jūs įsivertinate matymo kokybę ir taip specialistui padedate tiksliai ištirti regą.

Nidek plyšinė lempa – mikroskopinis įrenginys, kuriuo apžiūrimas ragenos paviršius, akies terpės ir akių dugnas. Ši įranga leidžia nustatyti akies paviršiaus ligas, kataraktą bei ištirti akių dugną. Aiškus optikinis vaizdas užtikrina regos ištyrimo kokybę.

Nidek bekontaktiniai tonometrai naudojami akių spaudimui nustatyti neliečiant akies – akies spaudimas matuojamas oro srove. SLO technologija seka akių judesius ir užtikrina aukštą vaizdo kokybę, tai padeda specialistams tiksliau nustatyti akių būklę.

Padidėjusį akies spaudimą dažnai nustatome niekuo nesiskundžiantiems, o jis yra pagrindinis glaukomos rizikos faktorius. Laiku diagnozuota liga ir paskirtas gydymas padeda išsaugoti regėjimą.

Nidek Auto Fundus akių dugno kamerą Optometrijos centro gydytojai naudoja akių dugno fotografavimui bekontaktiniu būdu. Akių dugno kamera – CCD kamera ir mikro kompiuteris viename, padaro didelės raiškos akių dugno nuotraukas ir išsaugo vaizdus palyginimui sekančio vizito metu. Tokiu būdu galima atidžiai išnagrinėti geltonosios dėmės, optinio nervo, tinklainės, kraujagyslių būklę, stebėti gydymo eigą, persiųsti vaizdus kitiems specialistams.

Nidek akies optinis koherentinis tomografas (OKT, OCT) – viena naujausių technologijų akių ligų diagnostikoje. Dėl greito akies nuskaitymo koherentiniu tomografu akių patikros laikas neprailgsta. Optometrijos centro gydytojai oftalmologai naudodami šią įrangą atlieka 3D tinklainės ir akies nervo struktūros giliųjų sluoksnių ištyrimą.

Jis gydytojams padeda nustatyti glaukomą, geltonosios dėmės degeneraciją, kitas akių ligas. Šis tomografas – naujas tinklainės ligų, glaukomos diagnostikos standartas. Kai kuriose mūsų optikose optinis koherentinis tomografas yra ir su dar modernesne angiografijos funkcija, kuri padeda diagnozuoti akies arterijų ir venų ligas. 

Plusoptix refraktometras naudojamas kūdikių ir mažų vaikų regėjimo aštrumo (refrakcijos) tyrimui. Plusoptix refraktometras naudoja infraraudonąją šviesą, todėl neakina vaiko. Prietaisas yra bekontaktis ir labai žaismingas, tad vaikas regos patikros mažiau baiminasi. 

Kuo anksčiau vaikams aptinkamas regėjimo sutrikimas, tuo geriau jį galima koreguoti. Su vaikams pritaikytais prietaisais galime padaryti vizitą pas oftalmologą draugiškesnį.

Topcon akių biometras Myah – tai absoliučiai naujas prietaisas, papildantis gydytojo oftalmologo ištyrimą. Akių biometru matuojamas akies obuolio ilgis, pagal kurio pokyčius yra vertinamas individualus trumparegystės progresavimas, tiriamas ragenos gaubtumas, pagal kurį diagnozuojamas keratokonusas, matuojama ašarų plėvelė, kurios parametrai yra svarbūs sausų akių diagnostikai. Toks detalus tyrimas akių biometru yra vertingas, jei šeimoje yra trumparegių, trumparegystė greitai progresuoja arba nustatoma jauname amžiuje,  jei tiriant kitais metodais, nepavyksta gerai koreguoti regėjimo.

Topcon akių biometrus Myah, kaip pagilinto ištyrimo prietaisą šiuo metu naudojame trijose optikose: Vokiečių g. 26 Vilniuje, PPC “OZAS” Vilniuje ir Laisvės al. 57 Kaune.

Optopol kompiuterinis perimetras yra skirtas akipločiui tikrinti. Akiplotis, plotas, kurį matome nejudindami akies, keičiasi dėl akių, smegenų kraujotakos, sisteminių ligų, auglių. Kartais akipločio pakitimai yra pirmasis ir ankstyvas tokių sutrikimų požymis. Todėl tikslus, patogus ir greitas akipločio ištyrimas (kompiuterinė perimetrija) suteikia svarbios informacijos gydytojui oftalmologui.

Visose optikose naudojame Nidek skaitmeninius dioptrimetrus, kuriais matuojame akinių lęšių stiprumą. Pažangus matavimo principas, apimantis 108 duomenų taškų matavimą, užtikrina didesnį tikslumą ir patikimumą. Dioptrimetrais optikose paprastai tikrinami pagamintų akinių lęšiai, įvertinimi anksčiau dėvėti akiniai, jei nežinomas tų akinių receptas.

Skaitmeniniai dioptrimetrai gali išmatuoti matomos šviesos pralaidumą naudodamas žalios šviesos šaltinį. Ši funkcija skaitmeniniu būdu apskaičiuoja pralaidumą per tamsintus lęšius. Naudojant šį prietaisą konsultantai gali rekomenduoti saulės akinius, kurių spalvos stiprumas priklauso nuo matomos šviesos pralaidumo. Be to, ši funkcija padeda palengvinti regėjimo sunkumus naktį,  naudojantiems tonuotus korekcinius lęšius.

Optikose, vietoje anksčiau naudotos liniuotės atstumui tarp vyzdžių matuoti, skaitmeniniu pupilometru pagal ragenos atspindžius matuojame tikslų tarpvyzdinį atstumą. Prietaisas automatiškai pamatuoja atstumą tarp vyzdžių, tad ši procedūra atliekama ypač greitai. Skaitmeninis pupilometras tvirtinamas ant kaktos, tai neleidžia prietaisui judėti ir taip yra tiksliai apskaičiuojamas atstumas taro vyzdžių (PD matmuo).

Optometrijos centro specialistai, kiekvienam klientui, naudoja HOYA visuReal Master sistemas, kuriomis planšetiniame kompiuteryje išmatuojama vyzdžio centro padėtis ir akinių lęšių pozicija konkrečiame išsirinktame rėmelyje. HOYA visuReal Master programoje padaromos kelios standartinių pozicijų nuotraukos su pasirinktu akinių rėmeliu. HOYA visuReal Master nustato labai tikslų akių vydžių centrą, išmatuoja atstumą nuo ragenos, rėmelio pasvirimą ir daug kitų parametrų, kuriuos naudojame akinių lęšių parinkimui ir siunčiame į akinių gamybos laboratoriją.

HOYA visuReal Master matavimai yra ypatingai naudingi gaminant įvairaus optinio dizaino progresinius akinius, tačiau jie padeda tiksliai pagaminti ir bet kokius sudėtingesnius ar paprastus akinius. Taip užtikriname, kad išsirinktam akinių rėmeliui bus geriausiu būdu pritaikyti akinių lęšiai, o laboratorijoje pagal asmeninius parametrus akiniai bus labai tiksliai pagaminti.

Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.