Akinių priežiūra

Akinių priežiūra 2020-07-31T11:26:18+00:00
  • Akinius reikėtų užsidėti ir nusiimti laikant abejomis rankomis už akinių rėmelių. Tokiu būdu išvengsite kojelių deformacijos.

  • Akinius reikėtų laikyti specialiuose kietuose dėkluose, įdėjus lęšiais žemyn. O juos nusiėmus dėti lęšiais į viršų taip, kad jų paviršiaus neliestų kiti daiktai.

  • Akinius būtina nuolatos valyti. Lengviausia ir taupiausia nuplauti akinius po tekančiu, drungnu vandeniu, truputį pamuilavus vaikišku ar kitu švelniu muilu. Šluostyti reikėtų minkštu, nepūkuotu audiniu. Geriausiai būtų įsigyti specialias servetėles pagamintas iš audinio su mikroskaidulomis, kurios gerai nuvalo akinių lęšius. Smulkios mikroskaidulos sugeria ant akinių paviršiaus susikaupusį nešvarumų sluoksnį. Tokią servetėlę galima skalbti daug kartų net skalbimo mašina, tačiau lyginti jos negalima. Taip pat akinių servetėlę rekomenduotina reguliariai pakeisti nauja.

  • Nerekomenduojama nešioti akinių užsidėjus ant galvos. Tokia akinių pozicija gali iškraipyti akinių kojeles ir išjudinti varžtelius.

  • Nerekomenduojama akinius laikyti patalpose, kuriose temperatūra gali greitai įkaisti: pirtyje, nevėdinamame automobilyje, šalia orkaitės ar židinio. 

  • Reikalinga periodiškai patikrinti, ar taisyklinga akinių forma bei nešiojimo padėtis.

Siekiant, kad akiniai tarnautų ilgiau ir atliktų pagrindinę funkciją – regos korekciją, reikalinga juos tinkamai prižiūrėti. Taip pat reguliariai valyti akiniams skirtomis priemonėmis. 

Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.