Kaip suprasti savo akinių ir kontaktinių lęšių receptą?

Optometrijos centre optometrininkas ar gydytojas po atliktos akių patikros klientui visada išrašo akinių ar kontaktinių lęšių receptą. Dažnai klientai pasimeta ar sumaišo, ką reiškia akinių recepto raidžių sutrumpinimai. Šis straipsnis padės Jums atskirti, kokios yra Jūsų dioptrijos, užrašytos akinių recepte.

 

Dešinė ir kairė akis

Aukščiau pateiktame recepte, kairėje pusėje, rasite šiuos sutrumpinimus:

  • OD – „oculus dexter“ – dešinė akis.
  • OS – „oculus sinister“ – kairė akis.

Sfera

Sferos stulpelis nurodo Jūsų dioptrijas, kurias turi turėti akinių lęšiai ar kontaktiniai lęšiai. Minuso ženklas šalia skaičių reiškia trumparegystę (geriau matoma iš arti). O pliuso ženklas reiškia toliaregystę (geriau matoma iš toli). Akinių lęšis yra matuojamas dioptrijomis, jeigu sferos stulpelyje parašyta -8,00 – tai reiškia, kad 8 trumparegystės dioptrijos. Kuo toliau nuo nulio, tuo yra stipresnis Jūsų regos receptas.

Cilindras

Cilindras nurodo astigmatizmą, tai nutinka tada, kai ragenos dalis turi skirtingą kreivę. Cilindro skaičius pataiso kreivę ir leidžia matyti ryškiau.

Ašis

Ašies skaičius nurodo, kurioje ragenos vietoje yra astigmatizmas. Ašis regos recepte žymima laipsniais nuo 0 iki 180.

Skaitymo priedas

Renkantis progresinius akinius, kartu yra pridedamas skaitymo priedas, jis užtikrina matomumą iš arti. Pasirinkti vienus akinius vietoje dviejų – skaitymo ir įprastų akinių, yra komfortabiliau. Apatinė progresinių lęšių dalis  suteikia žmogui galimybę matyti skaitant.

Prizmė

Kai kurie žmonės mato dvigubą vaizdą, todėl, kad žmogui nesidvejintų vaizdas, reikia į akinių lęšius įmontuoti prizmę. Prizmė sujungia abejus vaizdus ir taip matomas tik vienas vaizdas.

PD

PD yra atstumas tarp dešinės ir kairės akių centrų. Jis yra matuojamas milimetrais ir atlieka ypač svarbią funkciją akinių gamyboje. PD nurodo, kur turėtų būti Jūsų lęšių optinis centras, kad galėtumėte matyti geriausiai ir patogiausiai.

Optometrijos centro akinių ar kontaktinių lęšių receptas galioja 12 mėn. Praėjus metams, rekomenduojame pasitikrinti regą ir stebėti ar ji nekinta.

Optometrijos centre didelis dėmesys skiriamas profesionaliai akių patikrai. Mūsų optikų optometrininkų kabinetuose atliekama kompiuterizuota ir moderni akių patikra suaugusiems ir vaikams. Viena geriausių ir moderniausių įrangų Baltijos šalyse leidžia pacientams suteikti kvalifikuotą ir išsamią konsultaciją.
Registruokitės vizitui pas optometrininką ar gydytoją čia:
Registruotis akių patikrai
2021-09-03T11:50:46+00:00