Kodėl profilaktinė akių patikra turi būti svarbi vaikams ir suaugusiems?

Daugelis mano, kad akių regą reikia pasitikrinti, tik tada, kai yra pastebimi regos sutrikimai. Oftalmologai, pastebi, jog šis klaidingas klientų mąstymas, neretai veda prie laiku nepastebėtų, o ateityje sunkiai gydomų vaikų ir suaugusiųjų akių ligų. Optometrijos centro akių gydytoja Aistė Jasinskienė nurodo, jog vaikams akių patikrą svarbu atlikti kasmet, o suaugusiems profilaktiškai – kas dvejus metus. Vaikams profilaktinis regos patikrinimas yra svarbus siekiant laiku nustatyti ir koreguoti regos sutrikimus. Ikimokyklinio amžiaus vaikams visa regėjimo sistema intensyviai vystosi. Dėl refrakcijos ydos, žvairumo ar kitų priežasčių vaiko rega suprastėja, regimieji centrai smegenyse nebėra pakankamai stimuliuojami, taip apribojant jų vystymąsi. Pavėlavus nustatyti regos sutrikimą vaikui vystosi ambliopija ir tokiu atveju matymo atstatymo galimybės gali būti labai ribotos.

 

 

Ne mažiau profilaktinė patikra svarbi ir suaugusiesiems, nes su amžiumi tam tikrų akių ligų rizika, pavyzdžiui, glaukomos ar geltonosios dėmės regeneracijos, reikšmingai didėja. Ankstyvose stadijose šios ligos įprastai neturi jokių simptomų, o laiku nepradėjus gydymo įvyksta negrįžtami regos pokyčiai, galintys lemti ir visišką regos praradimą. Laiku nustačius ligą ir skyrus tinkamą gydymą, jos progresavimą galima sustabdyti, taip išvengiant regos praradimo rizikos. Tiesa, pažeisti akis gali ir tam tikros kitos lėtinės ligos, pavyzdžiui – cukrinis diabetas. Sergant jomis planinės ir nuodugnios patikros suaugusiems, taip pat yra labai svarbios. Vien matymo patikrinimas ne visada leidžia įtarti esančią akių ligą. Ligų diagnostikai bei jų sekimui reikalinga speciali aparatūra, kurios tyrimų rezultatą įvertintų patyręs akių gydytojas.

 

 

Visuose Optometrijos centro salonuose naudojame tik žymių gamintojų, tokių kaip „Nidek“ ir „Topcon“ įrangą, leidžiančią tiksliai nustatyti refrakcijos sutrikimus, parinkti akinius, išmatuoti akispūdį nekontaktiniu būdu, įvertinti ragenos gaubtumą bei paviršiaus netolygumus, apžiūrėti akių dugną bei jį nufotografuoti, įvertinti akipločio (matymo lauko) pokyčius sergant ne tik akių, bet ir neurologinėmis ligoms, išmatuoti akies ašies ilgį trumparegystės progresavimui stebėti.

Akių patikra atliekama greitai ir neskausmingai, o klientų patogumui ją atlikti galima visuose „Optometrijos centro“ salonuose, įsikūrusiose patogiose ir lengvai pasiekiamose vietose. Patikros atliekamos ir savaitgaliais, o užsiregistruoti į jas gali visi norintys – internetu arba telefonu.

 

Registruotis akių patikrai
2021-07-26T09:19:26+00:00