Kodėl svarbi kompiuterizuota regos patikros įranga?

Optometrijos centras daug investuoja į darbuotojų mokymus ir naujausią profesionalią įrangą, todėl mūsų klientams užtikriname tikslų regos ištyrimą ir detalią diagnostiką. Dauguma prietaisų yra visame pasaulyje žinomų „Nidek“ ir „Topcon“ gamintojų ir juos nuolatos atnaujiname. Besidomintiems technine optometrinių ir oftalmologinių tyrimų puse, norime smulkiau išdėstyti, kodėl yra svarbi kompiuterizuota regos patikra.

 

Moderni įranga garantuoja diagnostikos kokybę

„Nidek“ autorefraktometrai yra vieni intensyviausiai naudojamų prietaisų visose mūsų optikose. Jais tiksliai ištiriame akies optikos būklę (akies refrakciją, regėjimo aštrumą).

Remdamiesi autorefraktometro duomenimis su Nidek foropteriu specialistai gali tiksliai parinkti akinius ar kontaktinius lęšius. Modernūs foropteriai pakeitė ankstesnį būdą, kai specialistas uždėdavo rėmelį ir keisdavo stikliukus ranka.

Foropteris padeda išsiaiškinti akių nukrypimo, abiakio regėjimo būklę, žvairumo pobūdį bei parinkti tikslią artumo korekciją. Tyrimo programą galima lengvai pasirinkti arba pritaikyti individualiems poreikiams. Daugelio aparate esančių testų dėka, korekcija parenkama daug tiksliau, individualiau.

Kartu su foropteriais visose Optometrijos centro optikose yra naudojami „Nidek“ projektoriai. Projektoriais daug subtiliau negu senosiomis regėjimo lentelėmis atliekami regos testai. Projektorių skleidžiamas LED foninis apšvietimas sukuria ryškesnį, nuoseklesnį aukštos raiškos vaizdą,  testams naudojami spalvoti ir poliarizuoti filtrai.

Nustatant regėjimo aštrumą projektorius rodo specialius ženklus (raides, linijas, simbolius) ant ekrano, į kuriuos žiūrėdami jūs įsivertinate matymo kokybę ir taip specialistui padedate tiksliai ištirti regą.

„Nidek“ plyšinė lempa – mikroskopinis įrenginys, kuriuo apžiūrimas ragenos paviršius, akies terpės ir akių dugnas. Ši įranga leidžia nustatyti akies paviršiaus ligas, kataraktą bei ištirti akių dugną. Aiškus optikinis vaizdas užtikrina regos ištyrimo kokybę.

„Nidek“ bekontaktiniai tonometrai naudojami akių spaudimui nustatyti neliečiant akies – akies spaudimas matuojamas oro srove. SLO technologija seka akių judesius ir užtikrina aukštą vaizdo kokybę, tai padeda specialistams tiksliau nustatyti akių būklę.

Padidėjusį akies spaudimą dažnai nustatome niekuo nesiskundžiantiems, o jis yra pagrindinis glaukomos rizikos faktorius. Laiku diagnozuota liga ir paskirtas gydymas padeda išsaugoti regėjimą.

„Nidek Auto Fundus“ akių dugno kamerą Optometrijos centro gydytojai naudoja akių dugno fotografavimui bekontaktiniu būdu. Akių dugno kamera – CCD kamera ir mikro kompiuteris viename, padaro didelės raiškos akių dugno nuotraukas ir išsaugo vaizdus palyginimui sekančio vizito metu. Tokiu būdu galima atidžiai išnagrinėti geltonosios dėmės, optinio nervo, tinklainės, kraujagyslių būklę, stebėti gydymo eigą, persiųsti vaizdus kitiems specialistams.

„Nidek“ akies optinis koherentinis tomografas (OKT, OCT) – viena naujausių technologijų akių ligų diagnostikoje. Dėl greito akies nuskaitymo koherentiniu tomografu akių patikros laikas neprailgsta. „Optometrijos centro“ gydytojai oftalmologai naudodami šią įrangą atlieka 3D tinklainės ir akies nervo struktūros giliųjų sluoksnių ištyrimą.

Jis gydytojams padeda nustatyti glaukomą, geltonosios dėmės degeneraciją, kitas akių ligas. Šis tomografas – naujas tinklainės ligų, glaukomos diagnostikos standartas. Kai kuriose mūsų optikose optinis koherentinis tomografas yra ir su dar modernesne angiografijos funkcija, kuri padeda diagnozuoti akies arterijų ir venų ligas.

„Topcon“ akių biometras „Myah“ – tai absoliučiai naujas prietaisas, papildantis gydytojo oftalmologo ištyrimą. Akių biometru matuojamas akies obuolio ilgis, pagal kurio pokyčius yra vertinamas individualus trumparegystės progresavimas, tiriamas ragenos gaubtumas, pagal kurį diagnozuojamas keratokonusas, matuojama ašarų plėvelė, kurios parametrai yra svarbūs sausų akių diagnostikai. Toks detalus tyrimas akių biometru yra vertingas, jei šeimoje yra trumparegių, trumparegystė greitai progresuoja arba nustatoma jauname amžiuje,  jei tiriant kitais metodais, nepavyksta gerai koreguoti regėjimo.

„Optopol“ kompiuterinis perimetras yra skirtas akipločiui tikrinti. Akiplotis, plotas, kurį matome nejudindami akies, keičiasi dėl akių, smegenų kraujotakos, sisteminių ligų, auglių. Kartais akipločio pakitimai yra pirmasis ir ankstyvas tokių sutrikimų požymis. Todėl tikslus, patogus ir greitas akipločio ištyrimas (kompiuterinė perimetrija) suteikia svarbios informacijos gydytojui oftalmologui.

Visose optikose naudojame „Nidek“ skaitmeninius dioptrimetrus, kuriais matuojame akinių lęšių stiprumą. Pažangus matavimo principas, apimantis 108 duomenų taškų matavimą, užtikrina didesnį tikslumą ir patikimumą.

Optikose, vietoje anksčiau naudotos liniuotės atstumui tarp vyzdžių matuoti, skaitmeniniu pupilometru pagal ragenos atspindžius matuojame tikslų tarpvyzdinį atstumą. Prietaisas automatiškai pamatuoja atstumą tarp vyzdžių, tad ši procedūra atliekama ypač greitai.

„Optometrijos centro“ specialistai kiekvienam klientui naudoja“ HOYA visuReal Master“ sistemas, kuriomis planšetiniame kompiuteryje išmatuojama vyzdžio centro padėtis ir akinių lęšių pozicija konkrečiame išsirinktame rėmelyje. „HOYA visuReal Master“ matavimai yra ypatingai naudingi gaminant įvairaus optinio dizaino progresinius akinius, tačiau jie padeda tiksliai pagaminti ir bet kokius sudėtingesnius ar paprastus akinius. Taip užtikriname, kad išsirinktam akinių rėmeliui bus geriausiu būdu pritaikyti akinių lęšiai, o laboratorijoje pagal asmeninius parametrus akiniai bus labai tiksliai pagaminti.

 

Vaikų akių tyrimui – žaisminga pasaka

Tiriant vaikų akis, labai svarbu, kad procedūros nesukeltų vaikams nemalonių pojūčių, todėl Optometrijos centro specialistai naudoja itim modernią techniką. Tyrimas „Plusoptix“ refraktometru yra bekontaktis, tiriama  apie 1 m. atstumu nuo vaiko. Tiriant Plusoptix aparatu, Optometrijos centro specialistai prašo mažojo nenuleist akių nuo žaismingo veidelio, kuris, kaip sakoma, skaičiuoja šypsenas. Taip sudomintas mažylis pakankamai ilgai  išlaiko žvilgsnį į aparatą, kad būtų gaunami tikslūs rezultatai.

„Nidek“ autorefraktometrai yra vieni dažniausiai vaikų ištyrimui naudojamų prietaisų visose mūsų optikose. Siekdami, kad mažieji klientai neišsigąstų optikoje esančių modernių prietaisų, Optometrijos centro gydytojai ir optometrininkai sukuria žaismingą pasaką apie Nidek prietaiso ekrane esančiame namelyje gyvenančius nykštukus. O kad būtų dar drąsiau, pirmiau į nykštukų namelį gali pažvelgti ir tėveliai. Šis tyrimas puikiai padeda nustatyti vaiko akies optikos būklę.

Po tyrimo autorefraktometru pasaka tęsiama tiriant Nidek Auto Fundus akių dugno kamera, kuri padeda aiškiai pamatyti ir nufotografuoti vaikų akių dugną. Čia nykštukai mažiesiems ekrane parodo „fejerverką“, po kurio kompiuterio ekrane išvystame didelės raiškos akių dugno nuotrauką. Įsijautę į šią pasaką, vaikai nurimsta, ima rodyti susidomėjimą, nustoja bijoti ir akių patikra tampa lydima šypsenos, o ne ašarų akyse.

Lang stereo testas- tai stereo matymo įvertinimo metodas. Mažiesiems parodoma atvirukas, kuriame vaikai turi surasti pasislėpusius paveikslėlius. Jei vaikams sunku sutelkti dėmesį, į šį užsiėmimą bandoma įtraukti ir tėvus- kas pirmiau suras pasislėpusius vaizdus?

 

Pasirūpinkite savo akių sveikata ir pasitikrinkite regą pas mūsų specialistus Optometrijos centro salone.

Registruotis akių patikrai
2021-10-11T12:22:43+00:00
Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.