Paburkusių akių vokų priežastys ir gydymo būdai

 

 

Net gerai pailsėju naktį ir nejaučiant jokio nuovargio ryte, jūsų akių vokai vis tiek paburkę? Galimos net kelios priežastys sukeliančios akių vokų paburkimą. Kai kurios iš jų susijusios su akių, kitos su bendra kūno sveikata.

Viena iš pagrindinių priežasčių – alergijos. Tai dažniausia problema, kuri sukelia akių vokų paburkimą, tačiau gera žinia ta, kad tai pagydomi ir išvengiami alergijos simptomai. Dažniausiai tokią organizmo reakciją iššaukia alergijos iš aplinkos, pavyzdžiui: žiedadulkės, dulkės, pelėsis. Tokiu atveju geriausias gydymas – akių lašai be konservantų. Taip pat alergijos simptomus sumažina šaltas akių kompresas ar tiesiog kelias minutes prie akių palaikyti ledo kubeliai. Tai nuramina ir atgaivina akių vokus.

Antroji paburkusių akių vokų priežastis yra akių išsausėjimas arba blefaritas. Blefaritas, tai akių vokų uždegimas, kurį dažniausiai sukelia susikaupęs bakterijų kiekis voko krašte, kitaip sakant riebalinių odos liaukučių užsikimšimas. Išsausėjusioms akims puikiai padeda dirbtinės ašaros (galite įsigykite čia), tačiau esant akių vokų uždegimui rekomenduojama kreiptis į akių ligų gydytojus. Kadangi uždegimas gali privesti prie ilgai varginančių simptomų, tokiu kaip: deginimo jausmas, traiškanotos akys, nuolatinis svetimkūnio jausmas akyse. Skirtingai nei alergijos atveju, esant blefaritui reikalingas šiltas, ramunėlių akių kompresas. Šiluma sušvelnina tinimą bei ramina sudirgusią odą.

Dar viena priežastis, kurios žmonės tikrai galėtų išvengti – per didelis druskos vartojimas. Druska apriboja skysčių pasisavinimą ir tokiu būdu skysčiai pradeda kauptis organizme sukeldami paburkimą tiek veide, tiek akių vokuose. Reikėtų vengti sūraus maisto prieš miegą ir stengtis gerti daugiau vandens.

Atsiradus papildomiems simptomams arba pasikartojančiam akių vokų paburkimui, visuomet rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją. Apžiūros atidėliojimas taip pat gali sukelti negrįžtamų pasekmių ateityje. Užsiregistruokite pas akių lygų gydytoją jau dabar.

2020-05-19T15:34:31+00:00